Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJak bojovat s proleženinami? Zjistíte v Nemocnici Prostějov

Jak bojovat s proleženinami? Zjistíte v Nemocnici Prostějov
07.11.2018 08:45

Osvětovou akci pro širokou veřejnost připravila na 15. listopadu Nemocnice Prostějov. Tématem akce bude prevence, sledování i léčba proleženin, které jsou vážným problémem nejen hospitalizovaných pacientů, ale také pacientů v domácí péči. Řeč bude o polohování pacientů, produktech k prevenci i léčbě dekubitů a také správné výživě. Akce STOP Proleženinám proběhne ve vstupní hale Nemocnice Prostějov od 10 do 13 hodin a vstup je pro všechny zájemce zdarma.

„Proleženiny nejsou zdaleka jen problémem pacientů na lůžkových odděleních nemocnic. Řada lidí dnes pečuje o své špatně mobilní či přímo imobilní blízké v domácím prostředí a proleženiny jsou pro ně ožehavým tématem. Nové poznatky nebo pomůcky se k nim přitom nedostávají tak snadno jako ke zdravotníkům, a proto jsme se rozhodli uspořádat tuto akci,“ vysvětluje  Marie Jouklová, náměstkyně pro nelékařskou zdravotní péči Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá i Nemocnice Prostějov.

Tematickou náplní preventivní akce bude především péče o špatně mobilní pacienty a správné používání polohovacích pomůcek i prostředků k hojení ran či proleženin. K vidění i vyzkoušení přitom budou také nejnovější produkty od celé řady odborných firem.

„Akci STOP proleženinám chceme pojmout co nejvíce prakticky, a tak nebudou chybět reálné ukázky polohování či ošetřování ran, během celé akce budeme promítat instruktážní videa a připravili jsme i ochutnávky speciální výživy, která bývá často opomíjeným tématem. Přitom právě vhodná nutrice dokáže radikálně zlepšit zdravotní stav,“ uzavírá Jouklová s tím, že všichni příchozí mohou s odborníky také konzultovat své obtíže či dotazy.. (Zdroj Nemocnice Pv)

Ilustrační foto: Nemocnice Pv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce