Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskI prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba
05.12.2014 08:48

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

Bydlím poblíž pošty a denně chodím venčit pejska. A tak stojím u stromu vedle díry a hledím na kopáče, kterak telefonuje. A nešlo neslyšet co říká. Zřejmě mluvil s nějakým nadřízeným a povídal mu: "mně je to jedno, já to klidně udělám, ale říkám vám, že je to práce na ho*no, protože na jaře si ta zmrzlá zem sedne a bude se to dělat znovu".

Promiňte mi ten vulgární výraz, ale blbej kopáč ví, že dusat zmrzlou zem z výkopu je blbost. Proč to nevědí moudré hlavy na našich úřadech?

(jméno pisatelky má redakce k dispozici)

Diskuze

Pavel D. F. Hrubý 5.12.2014 10:23
Nějak se nám ten zdravý rozum vytrácí. Před pár dny jsem se zkoušel dívat na první díl nového seriálu Kancl. Ten vedoucí, to byl jasný případ pro Dr. Chocholouška. Pokud jsou v čele našeho státu i firem takoví kreténi, pak se nelze ničemu divit. Jenže co s tím? Vláda dělníků a rolníků se nějak neosvědčila...

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce