Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHZS OLK získá ocenění za činnost operátorů tísňové linky 112

HZS OLK získá ocenění za činnost operátorů tísňové linky 112
29.03.2016 13:44

Každým rokem vyhlašuje Asociace evropského čísla tísňového volání (European Emergency Number Association – EENA) na slavnostním ceremoniálu nejvýraznější počiny a skutky, které se v souvislosti s evropským číslem tísňového volání 112 udály v rámci celé Evropy. Slavnostního ceremoniálu se účastní přibližně 500 evropských odborníků, kteří přišli ocenit vynikající spolupráci v oblasti záchranářské práce.  

V letošním roce proběhne slavnostní ceremoniál 6. dubna 2016 v Praze v Clarion Congress hotelu. Ocenění bude předáno celkem v sedmi kategoriích deseti organizacím a osobnostem.

Mezi výherci se v letošním roce objeví i zástupci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Pracovníci Krajského operačního a informačního střediska obdrželi na tísňovou linku 112 netradiční žádost o pomoc týkající se občana ČR, který se v zahraničí ocitl v těžké situaci. Okamžitě začali podnikat rázné kroky, které vedly k efektivní komunikaci a k zajištění požadované pomoci. Za využití databáze čísel evropských center tísňového volání si našli spojení na konkrétní stát a zajistili našemu spoluobčanovi pomoc,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.  Mezi oceněnými se v dalších kategoriích objeví různé evropské organizace a významné aktivity vedoucí k rozvoji spolupráce při příjmu tísňového volání na lince 112.

Česká republika byla v minulosti v rámci slavnostního ceremoniálu oceněna už dvakrát. Poprvé to bylo v roce 2009 za progresivní systémové a technologické řešení Telefonních center tísňového volání 112, podruhé v roce 2014, kdy bylo oceněno Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje. (red)

 

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce