Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHruštičky otevřely novou klubovnu

Hruštičky otevřely novou klubovnu
05.11.2012

Hruška - Útulné klubovně v prvním patře místní fary požehnal v sobotu za přítomnosti senátorky Boženy Sekaninové římskokatolický kněz Tomáš Strogan. V Hrušce teď mají k dispozici nejen hernu pro děti, ale i místo, kde mohou pobývat dospělí. „Proč jsme klubovnu otevírali? Chtěli jsme, aby to bylo místo setkávání," říká na vysvětlenou jedna z iniciátorek akce Vladana Šplíchalová.

Občanské sdružení Hruštičky založily místní maminky. Má za cíl vytvářet příležitosti k využití volného času, především dětí a mládeže, a organizování aktivit. Klubovna, kterou se podařilo vybudovat díky nadšení rodičů a vstřícnosti pana faráře a zastupitelů obce, má být nejen mateřským centrem, ale místem, které bude k dispozici všem. Lidé se v poslední době častěji míjejí, než potkávají a právě nová klubovna by měla přispět k tomu, aby si na sebe navzájem našli chvilku času.

Po slavnostní části následoval lampionový průvod po návsi a poté vyhlášení vítěze soutěže o nejoriginálnější dýňové strašidlo. Na dvoře fary totiž probíhalo Dýňohraní. K hezké atmosféře přispělo i občerstvení. Čaj byl výborný a opravdu zahřál a koláč se rozplýval na jazyku.

(jas)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce