Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHotel Zlechov otevře 1. října!

Hotel Zlechov otevře 1. října!
05.07.2018 07:16

Po mnoha letech slávy, zapomnění a destrukce, se hotel Zlechov u plumlovské přehrady vrací do života. Rodina Koláčkova ho hodlá slavnostně otevřít 1. října.

Ladislav Koláček hodlá otevřít restauraci i hotel zároveň. Slavnostní otevření se tak posunula až na říjen. Pak už ale nabídne kromě spánku a jídla i kulturní program, třeba taneční večery s harmonikou. Doufejme, že se rodině Koláčkově, která provozuje i restauraci Na Hvězdě v Jeseníkách, povede Zlechovu vrátit bývalý lesk.

„Měla jsem zde před revolucí svatbu, léta jsme sem chodili na chatařské plesy. Doufám, že zde bude stejně příjemné prostředí a obskuha, jako před lety," nechala se slyšet Ivana Smékalová.

Hotel Zlechov stojí v místě, kde se v minulosti rozkládaly středověké rybníky. Největší z nich se jmenoval Zlechov, podle něhož byl pojmenován i kdysi slavný hotel. Po první světové válce postavil Alois Vojáček u Zlechovského rybníka výletní hospodu. Ta se stala oblíbeným místem nejen místních rybářů, ale i obyvatel Prostějova. V roce 1942 hospoda vyhořela. Po druhé světové válce nechal na stejném místě postavit Robert Víšek stavitelem J. Páclem z Plumlova hotel Zlechov. Hotel byl otevřen od roku 1948. V tehdejší době hotel nechyběl v žádném katalogu ubytování. Nabízel jedenáct dvoulůžkových pokojů, restauraci, kavárnu, výčep a vinárnu. Jeho provoz byl celoroční. Byl hodně využíván k různým oslavám, svatbám, zvěřinovým hodům. Do hotelu se pravidelně sjížděla prostějovská společenská smetánka. V roce 1956 došlo ke znárodnění a hotel převzala Jednota Prostějov. Ta hotel provozovala dalších téměř 40 let. V roce 1992 se o Zlechov přihlásili dědicové prvního majitele, Ivo a Richard Víškovi. Do roku 1999 hotel pronajímali, poté se rozhodli ho prodat. Prošel mnoha rukama, včetně rodiny Skácelových z Prostějova. Na opravu ale došlo až za nynějšího majitele, Ladislava Koláčka. Ten s přípravnými pracemi začal v roce 2014, o dva roky později měl Zlechov otevřít. S definitivní platností by se tak nakonec mělo stát až letos. (red)

http://www.zlechovhotel.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce