Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHloučela se bude uklízet 15. září. Přidají se skauti i ženy z HC Rebels!

Hloučela se bude uklízet 15. září. Přidají se skauti i ženy z HC Rebels!
09.09.2018 08:14

Během Celosvětového úklidového dne, který se bude konat 15. září 2018, se miliony lidí ve 134 zemích postaví proti globálnímu problému s odpady tím, že uklidí silnice, parky, pláže, lesy, řeky. Tisíce komunit budou fungovat jako jedna „zelená vlna“, která se potáhne od Nového Zélandu po Havaj. Zapojí se i Česká republika a samozřejmě Prostějov. Přihlášeni jsou ochránci přírody z Irisu, Komerční banka a přihlásil se i Okrašlovací spolek Prostějov, jak redakci potvrdila předsedkyně Milada Sokolová.

„Tentokrát se k dobrovolníkům přidá dvacítka skautů ze střediska Járy Kaštila a také HC Rebels - hráčky z místního hokejového klubu. A já jsem nesmírně šťastná, že nás bude tolik," dodala Milada Sokolová.

Sraz je v 9 hodin hodin u mostu na Olomoucké. „Půjdeme dvěma směry, vlevo i vpravo od Olomoucké, potom budeme jako již tradičně opékat párky," doplnila informaci.

Svoz odpadu je tentokrát domluven ve spolupráci s ČSOP, pytle budou ponechány podél silnice k odvozu Povodím Moravy.

„Přijďte udělat něco pro naše město, ale i pro sebe. Hloučela je krásná v každém ročním období a navíc parta, která se pravidelně schází, nemá k legraci daleko," přidala za organizátory pozvání Sokolová. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce