Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHlava na hlavě? To se na přehradu asi nevrátí

Hlava na hlavě? To se na přehradu asi nevrátí
31.07.2014 07:38

Ani revitalizace, ani krásné počasí, ani perfektně upravené plochy pláží nepomohly plumlovské přehradě k návratu davů. Jak se zdá, letošní sezona bude na plumlovské přehradě stejně mizerná, jako ty předchozí.

"Prožil jsem tu své mládí. Byla tu opravdu hlava na hlavě. Nevím, proč mluvíte o revitalizaci přehrady - nic moc se tu nezměnilo. Na druhé straně si myslím, že kecy o sinicích a škodlivosti koupání jsou jen negativně cílenou pomluvou. Koupání v přírodních nádržích mělo vždy svá rizika, ale lidé, kteří přírodní vodě dávali přednost, nepodlehli panice, když měli zelené plavky," říká pan Pavel.

"Prožila jsem tu první novomanželskou dovolenou v roce 1977. Tady u vrbiček byly malé chatičky, myslím, že to patřilo OP Prostějov. Manžel pomáhal kamarádovi, který tu stavěl velký dřevěný ponton. Tak jsme tu týden žili... Byla to paráda," vzpomíná jeho manželka s tím, že dnes je tu mrtvo.

"Pamatuju si, že ještě před nějakými 18 lety se tu pořád řešily stížnosti chatařů na hluk při diskotékách. Byly tu denně davy, pulzoval tu život... Dnes, myslím, mohou být chataři spokojení, je tu klid. Přehrada je bez života," říká posmutněle pan Karel.

Do vln přehrady se nehrnou ani místní chataři. "Za ty roky máme skoro všichni na chatách bazény. Kdo by do toho lezl, víme, jak proběhla celá ta slavná "oprava". Půlka není vybargovaná vůbec, jen to znovu zalili vodou. A i té je málo," netajil se Karel V., jehož rodina má u přehrady chatu přes pět desítek let.

Jak se zdá, ani letos podnikatelé kolem přehrady s návratem dobrých časů počítat nemohou. (ok, ber)

Foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce