Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHlasujte pro Zámek Čechy pod Kosířem v Památce roku 2019

Hlasujte pro Zámek Čechy pod Kosířem v Památce roku 2019
18.09.2019 08:28

Zámek v Čechách pod Kosířem je nominován v soutěži Památka roku 2019. Postavil se tak po pomyslný bok Národnímu muzeu v Praze, Národnímu hřebčínu Kladruby nad Labem a mnoha dalšími unikátním místům v České republice.

V současné chvíli je zámek v anketě na prvním místě, i když v pondělí o své prvenství, díky raketovému nástupu hlasujících u další památky, přišel. „Je to neuvěřitelné, za vteřinu jim přibývá pět hlasů," podivovala se jedna z hlasujících.

„Včera jsme byli svědky skokového nárůstu hlasů v anketě Památka roku 2019 u některých památek. Prosíme, nám dávejte hlasy čestně 1x denně, jak to umožňují pravidla. Hanba by nás fackovala ucházet se o přední místa podvodnými hlasy. To bychom raději odstoupili," vzkazuje kastelán Martin Váňa.

Podnět k přezkoumání hlasů již šetří portál kudyznudy.cz. Hlasovat můžete do 30. září na anketní stránce - https://anketa.kudyznudy.cz/pamatka-roku.

Vítěz ankety bude vyhlášen na slavnostním předávání cen 3. října 2019 ve Španělském sále Pražského hradu, kde mu bude udělena Cena ministryně pro místní rozvoj Opera Historica.

(ber)

Foto: FB zámek Čechy pod Kosířem


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce