Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHlasujte pro Sportovce roku 2018

Hlasujte pro Sportovce roku 2018
09.01.2019 08:12

Počátkem jara 2019 bude slavnostně vyhlášena anketa Sportovec města Prostějova za rok 2018. Nyní se uzavírá fáze zasílání návrhů nominovaných sportovců do jednotlivých kategorií ankety.

Sportovec města Prostějova

Jedná se o kategorii, ve které se vyskytují zpravidla profesionálové. Není vyloučena nominace amatérského sportovce, pokud jeho výsledky v rozhodném roce byly mimořádné.

Talent roku

Kategorie pro nejlepší sportovce v mládežnickém věku od přípravky až po juniorský věk.

Tým roku

Kategorie pro amatérské i profesionální kluby, kde nerozhodují pouze výsledky, ale i klima v družstvu. Vítězem ankety by se neměl stát tým, který je tvořen individualitami a jeho venkovní projev je v rozporu se smyslem kolektivního sportu.

Mládežnický tým roku

Kategorie pro amatérské i profesionální kluby mládeže (přípravka až junioři), kde opět nerozhodují pouze výsledky, ale i klima v družstvu. Vítězem ankety by se neměl stát tým, který je tvořen individualitami a jeho venkovní projev je v rozporu se smyslem kolektivního sportu.

Trenér roku

Kategorie pro nominované trenéry, kteří jsou velkou osobností ve svém odvětví, jsou s nimi spojeny sportovní úspěchy v rozhodném roce, případně svou obětavostí a angažovaností jsou morálním příkladem pro své svěřence i společnost.

Trenér mládeže roku

Kategorie pro nominované z řad trenérů mládeže (přípravka až junioři), kteří jsou velkou osobností ve svém odvětví, jsou s nimi spojeny sportovní úspěchy v rozhodném roce, případně svou obětavostí a angažovaností jsou morálním příkladem pro své svěřence i společnost. V porovnání s předchozí kategorií je tato ještě významnější, co se týče dopadu na morální, osobnostní a sportovní rozvoj.

Neprofesionální sportovec roku

Kategorie pro sportovce, u kterých není soutěžení v jejich disciplíně hlavním zdrojem příjmů. Sem mohou být nominováni jednotlivci z řad mládeže i dospělých.

Sportovní událost roku

Kategorie pro ocenění organizace mimořádného sportovního počinu v rámci regionu, který má zpravidla přesah i mimo něj. Může se jednat o akci, která proběhla v Prostějově, případně ji pořádal zdejší klub i mimo region.

Cena komise sportovní

Kategorie určená pro lidi pohybující se okolo sportu, kteří mu obětují svůj volný čas. Může se jednat o dobrovolné funkcionáře, učitele, lékaře, maséry, rozhodčí, kustody a podobně.

Cena fair play – sportovní srdce

Nejmladší kategorie ankety, jejíž snahou je ocenit nenápadné sportovní osobnosti, o jejichž konání se za normálních okolností prostějovská veřejnost nedozví. Může se jednat o srdcaře, který nezištně pracuje pro svůj klub. Nominován však může být i mimořádný počin v duchu fair play.

Síň slávy prostějovského sportu

Nejváženější kategorie, která v sobě nese velkou symboliku. Vítězstvím v této části ankety prostějovská veřejnost říká, že si považuje vybranou sportovní osobnost, hodlá ji ctít a zavazuje se nést její odkaz i v budoucnosti. Nominovaným může být člověk z jakéhokoliv období, avšak preferováni jsou již nesportující jednotlivci. Zpravidla se jedná o prostějovské olympioniky, mistry světa či Evropy, případně vícenásobné mistry republiky.

Sportovní hvězda prostějovských médií

Kategorie, v níž se nominujícím nekladou žádné překážky. V souladu s duchem ankety by se mělo jednat o sportujícího občana města Prostějova, případně člena prostějovského klubu. Hvězdou PV médií může být sportovní celebrita plnící řádky novin, ale rovněž i sportovec nebo sportovkyně populární na sociálních sítích a jakýmkoliv způsobem napomáhající ke zviditelňování svého odvětví. Tato část ankety je vedena zvlášť, a to prostřednictvím mediálních partnerů komise, kterými jsou PROSTĚJOVSKÝ Večerník a Prostějovské novinky. Hlasovat je možno také prostřednictvím webových stránek komise www.skmpv.cz.

OBECNÉ INFORMACE

Anketu Sportovec města Prostějova za rok 2018 vyhlašuje Komise sportovní Rady města Prostějova. Slavnostní vyhlášení proběhne v březnu 2019 v Hotelu Tennis Club Prostějov za účasti představitelů statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje i široké sportovní veřejnosti. Návrhy nominovaných do jednotlivých kategorií ankety může podávat kterýkoliv občan města Prostějova. Bližší informace včetně nominačního formuláře jsou ke stažení na webových stránkách komise www.skmpv.cz. V případě, že nominaci podává klub či zástupce klubu, může nominovat do ankety osobu, která není příslušníkem daného oddílu. Snahou ankety je ocenit nejúspěšnější sportovce v dané kategorii. Nominovaným může být jen sportovec, který je občanem města Prostějova nebo je členem některého z prostějovských klubů.Termín uzávěrky pro zasílání návrhů: čtvrtek 10. ledna 2019. Nominační formulář: na webových stránkách www.skmpv.cz. Manažer ankety: Miloš Sklenka (telefon 602 717 286, mail: msklenka@volny.cz. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce