Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHistorický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách

Historický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách
31.03.2013 09:54

Prostějov - Historický kočár Landauer na jeho cestě krajem okukovali i lidé v Prostějově. V sobotu kolem druhé odpoledne se na něj před radnici přišla podívat stovka lidí.

Krom toho na ně čekalo vystoupení Loutkového divadla Starost, dechové muziky Vřesovanka nebo flašinetář.

Kočár vyrazil z Čech pod Kosířem a pokračoval do Lutotína, Bílovic, Lešan, Ohrozimi, Plumlova a Mostkovic. Na cestu se v doprovodu hulánů na koních vydal, aby zvěstoval zahájení turistické sezony v Muzeu kočárů pod Kosířem. Jeho majitel Václav Obr přitom v Plumlově na zámku přepřáhl koně a namazal kočárová kola.

„Musím říct, že mě překvapil počet lidí, které neodradilo ani chladné počasí,“ poznamenala Lenka Gartnerová, která se na akci zašla podívat. V té chvíli ještě netušila, že následující den zasype město a okolí peřina sněhu a vyjížďka by se za nečasu nekonala vůbec.

Publikum bavila dechová muzika Vřesovanka, flašinetář Pavel Moš či loutkáři z prostějovského divadla Starost. „Rozhodli jsme se, že divákům na náměstí předvedeme akční finále naší poslední hry a jednu písničku z naší dílny,“ zmínil se principál divadla Ivan Čech. (jač)

Historický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách Historický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách Historický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách Historický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách Historický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách Historický kočár stihl obkroužit okres na suchých cestách

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce