Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHerny v Prostějově sundají všechny poutače, nápisy a zatemní výlohy i okna

Herny v Prostějově sundají všechny poutače, nápisy a zatemní výlohy i okna
31.05.2013 14:54

Prostějov – Nahoře huj, dole fuj. V duchu tohoto lidového pořekadla by se dal charakterizovat postoj radnice k hernám v Prostějově. Ústavní soud je sice městům dovoluje na svém území zrušit, ale k takovému kroku není odvaha ani motivace. Loni hazard přinesl do obecní kasy asi čtyřicet milionů. Město ale hernám nařídí, aby sundaly světelná i další lákadla a zatemnily výlohy. Nová vyhláška má platit od 1. července.

„Provozovny musí svůj vzhled upravit tak, aby vnější plášť budovy neobsahoval dynamické ani statické světelné reklamy s herními symboly, jackpoty a jackpotové displeje. Zakázány budou také veškeré reklamy na podávání alkoholických nápojů ke hře zdarma, případně se slevou, včetně reklamy na jakékoliv benefity,“ informovala o čerstvém rozhodnutí městské rady její členka Ivana Hemerková.

Půl roku na „očesání“ fasády

Pokud vyhlášku schválí zastupitelstvo, začne platit už od 1. července 2013. Provozovatelé heren ale budou mít půl roku na to, aby se jí přizpůsobili. Kromě zmíněných úprav je čeká také povinné „zneprůhlednění“ výloh, vstupních dveří a oken, aby se nedalo nahlédnout dovnitř.

„Týká se to všech podniků, kde provozují sázkové hry, loterie a jiné podobné hry. Svůj vzhled musí změnit nejpozději do konce roku,“ informovala radní Alena Rašková, která věří, že odstranění vnějších lákadel přispěje ve městě k omezení hazardu a ochrání před negativními sociálními jevy sociálně slabší jedince, ale hlavně děti a mladé lidi.

Provozovatelé jsou smíření

Podniky s automaty a loterijními terminály se s podobnými opatřeními pomalu smiřují. „Právě sundáváme všechny polepy a jackpoty v našich hernách v Olomouci. Podepsali jsme s magistrátem deklaraci. Když to po nás budou chtít i v Prostějově, samozřejmě k tomu přistoupíme. Pokud platí stejné podmínky pro všechny, nemáme s tím problém,“ vyjádřil se spolumajitel herny na Sídlišti Svobody v Prostějově Miroslav Zapletal. Velké komplikace neočekává ani Michal Srostlík, který vlastní podnik v Plumlovské ulici. „Poutače venku nemáme a v oknech jsou žaluzie, které snad budou stačit,“ reagoval.

„Návrh vyhlášky vznikl na základě diskuze a shody pracovní skupiny, která byla složená ze zástupců všech politických stran zastupitelstva,“ doplnila mluvčí magistrátu Jana Gáborová. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce