Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHerce, řečníka a režiséra inspirují příhody ze života

Herce, řečníka a režiséra inspirují příhody ze života
11.05.2012

Prostějov - Vyhrál školní, regionální a postoupil do krajského kola soutěže Mladý Démosthenés. Ve volném čase účinkuje v Loutkovém divadle Starost nebo v rámci Spolku Plumlovských nadšenců, kde jste ho mohli vidět na nedávném Sletu čarodějnic. Chodí na Cyrilometodějské gymnázium, kde připravil svoji třídu na školní akademii Studenti studentům, a toto vystoupení patřilo mezi nejlepší. Řeč je o Petru Tomčiakovi (15).

Jak ses k soutěži dostal?

„Dozvěděl jsem se o ní od mé učitelky literatury. Doma jsme si museli na námi zvolené téma připravit mluvený projev - na minimálně minutu a maximálně dvě minuty. Byl jsem vybrán jako jeden z nejlepších."

Do jakého kola jsi postoupil?

„Vyhrál jsem školní kolo, následně i regionální a postoupil jsem do krajského kola, které probíhalo formou nahrávky. Tu jsem zaslal, ale neuspěl."

Jaká témata sis vybíral?

„Ve školním kole jsem povídal příhodu ze života - o vraždě holuba. Byl to skoro detektivní případ. V regionálním kole jsem mluvil o tom, jak jsem v první třídě poznal svého kamaráda Antonína. Do krajského kola jsem vybral příhodu, jak mě v Chorvatsku srazilo auto. Soutěžní projevy si vymýšlím sám - to samozřejmě potřebuje čas."

Získal jsi nějaké nové zkušenosti nebo pěknou vzpomínku?

„Zkušenost to byla zajímavá. Byl jsem velmi nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Blíž jsem se seznámil s paní profesorkou Ligurskou, ke které jsem měl dřív formální vztah. Velmi mě také zaujala porota a navíc jsem poznal moderátorku televizního počasí Janu Adámkovou. Ukázala nám, jak se cvičí před nějakým mluveným projevem."

Čím by ses chtěl v budoucnu živit?

„To ještě nevím, možná bych při svém budoucím zaměstnání využil mluvený projev, ale baví mě i herectví nebo rýsování, takže se možná budu věnovat architektuře. Přemýšlel jsem i o psychologii."

Budeš soutěžit i v příštím roce?

„Chtěl bych to zkusit."

Děkuji za rozhovor.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce