Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHejtmanství ocenilo nejlepší učitele. I prostějovské!

Hejtmanství ocenilo nejlepší učitele. I prostějovské!
31.03.2019 07:53

Ocenění náročné a záslužné práce i připomenutí významné úlohy učitelů ve společnosti – to jsou hlavní cíle slavnostní akce, jejímž prostřednictvím hejtmanství pravidelně vyjadřuje uznání vybraným pedagogickým pracovníkům z regionu. Letos je Olomoucký kraj vyznamenal už podeváté.Byli mezi nimi i kantoři z Prostějova. Gratulujeme!

„Bez dobrých pedagogů nikdy nemůže fungovat kvalitní vzdělávací systém. A o ten nám jde především, proto také ocenění Pedagog roku Olomouckého kraje udělujeme. Vítězové si letos převzali ocenění v den narození Učitele národů Jana Amose Komenského,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.
Olomoucký kraj ocenil ve čtvrtek 28. března celkem patnáct pedagogických pracovníků a Cenu náměstka hejtmana obdrželi další tři. Nominace do soutěže zasílali ředitelé školských institucí.

„Oceňujeme vybrané pedagogy středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. Dále také pedagogické pracovníky z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které mají sídlo v Olomouckém kraji. Chceme jim tímto způsobem poděkovat za jejich kvalitní práci,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Ocenění pedagogové:
Buriánková Milena - Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose Prostějov
Hanáková Soňa - Švehlova střední škola polytechnická Prostějov
Hradilová Daniela - Střední škola logistiky a chemie, Olomouc
Jedličková Lenka - Církevní gymnázium Německého řádu, Olomouc
Johnová Vilma - Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk
Koňarik Jaroslav - Střední odborná škola, Šumperk
Kummerová Jaroslava - Základní umělecká škola „Žerotín“ Olomouc
Mádrová Hana - Gymnázium, Olomouc - Hejčín
Mach David - Obchodní akademie, Prostějov
Melichar Stanislav - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Šumperk
Mohrová Jana - Střední odborná škola podnikání a obchodu, spol. s r.o., Prostějov
Němec Martin - Střední lesnická škola, Hranice
Prausová Marcela - Moravská střední škola s.r.o., Olomouc
Ullrichová Iva - Střední průmyslová škola, Hranice
Zbořilová Marie - Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní, Zábřeh

CENA NÁMĚSTKA
Miroslav Kutý - Střední lesnická škola, Hranice
Milan Maceček - Gymnázium, Šumperk
Silvie Pernicová - Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník

(Zdroj: Ol kraj)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce