Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHasiči skončili na Mistrovství ČR v požárním sportu šestí

Hasiči skončili na Mistrovství ČR v požárním sportu šestí
30.06.2014 11:48

O uplynulém víkendu 27. června - 29. června proběhlo v Českých Budějovicích Mistrovství ČR v požárním sportu. Také Olomoucký kraj měl v soutěži své zastoupení, a to jak mezi profesionálními hasiči, tak také mezi dobrovolnými.

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje reprezentoval na soutěži výběr nejlepších sportovců z územních odborů Olomouc, Přerov a Prostějov. Zbyněk Hradil, Jaroslav Žitný, Jiří Mareš, Ladislav Patrman, Pavel Bernhauer, Marek Bia, Josef Buchta, Jan Šindelka, Jaroslav Navrátil, Václav Blažek a Jan Klimecký obsadili na letošním Mistrovství ČR v požárním sportu celkově šesté místo, což je nejlepší výsledek za poslední tři roky.

V první disciplíně požárního sportu - 100 m s překážkami obsadili olomoučtí hasiči celkově osmé místo, ve výstupu na cvičnou věž deváté místo a poté ve štafetách 4 x 100 m a v královské disciplíně - požárním útoku - šesté místo, což jim v celkovém pořadí zajistilo výsledné šesté místo. (red)

Hasiči skončili na Mistrovství ČR v požárním sportu šestí Hasiči skončili na Mistrovství ČR v požárním sportu šestí Hasiči skončili na Mistrovství ČR v požárním sportu šestí Hasiči skončili na Mistrovství ČR v požárním sportu šestí

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce