Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014

Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014
30.12.2013 12:35

Prostějov – Kované kříže na zeď, šperky, fotografie, kresby. Výtvory prostějovských výtvarníků, prezentované v Galerii u Hanáka, lze pořídit bez sáhnutí do úspor. Art trhy potrvají ještě týden.

„Letos mají na prodejní výstavě zastoupení například Jana Nenálová, Lubomír Čížek, Petr Sládek nebo Tereza Skoupilová,“ připomněl galerista Albert Halmo. U Hanáka je otevřeno v úterý a ve čtvrtek od 15 do 17 hodin, ale prohlídku si lze domluvit i jindy. Stačí zavolat. První vernisáž roku 2014 se v malé galerii ve Školní ulici uskuteční už v pátek 3. ledna. Členové prostějovského Fotoklubu zvou na zahájení pátého ročníku své klubové výstavy o půl šesté večer. (das)

Art trhy. Foto: D. Sekanina

Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014 Hanák zve na tržnici a první vernisáž roku 2014

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce