Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHanácky glét obdržela farma i kováři

Hanácky glét obdržela farma i kováři
31.05.2017 07:38

Před pár dny se v Loučanech uskutečnilo historicky šesté udílení "Hanáckyho stavovskyho gléto", které se konalo pod záštitou Františka Jury, náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Tentokrát obdržela glét Bronislava Millá – Bečáková za osvětu o hanáckém kroji, výrobu svatebního koláče a paličkování krajek k hanáckým krejzlům, Janka Chytilová za zdobení kraslic voskovkovou batikou, Carmen Dočkalová za výrobu střapců a šperků z viskozového hedvábí.

Glét si odnesla rovněž Zlatá farma Štětovice za chov skotu, produkty z kravského mléka a agroturistiku, a rodina Spurných ze Smržic za kovářství a podkovářství.

Dále byly vydány dva regléty - Andree Sedmíkové za háčkované výrobky a Janě Šnajdrové za květinové vazby.

K pátému výročí glétováni byly uděleny také dva hanácky gléty ambasadora: Zoře Ježkové/Český rozhlas/a ing. Lence Andrýsové.

Jako vždy patří dík organizátorům Marcele a Josefu Sýkorovým za skvěle připravenou akci. Poděkování patří také dětem z místní ZŠ za nádherný kulturní program. Všem oglétovaným moc gratulujeme a přejeme úspěchy v jejich řemeslné tvorbě. (red)

Foto: Zlatá farma


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce