Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskGulášový festival již počtvrté!

Gulášový festival již počtvrté!
11.05.2018 07:25

Již čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů se bude konat již zítra, v sobotu 12. května. Setkání gulášových mágů se uskuteční opět v Kolářových sadech v Prostějově. Takže nevařte a zajděte ochutnat guláše všemožných chutí a vůní, do kterých kuchaři vloží mimo ingrediencí i kus svého srdce! Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka.

Festival pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov. Bude se jednat o zábavný den, který odstartuje v devět hodin ráno soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. „Upozorňujeme všechny soutěžící týmy, že začátek je v osm hodin, kdy by měly být na místě. Vařit se začne v devět hodin," upozornil Jiří Petricius.

„Děti si užijí na skákacím hradu, na aquazorbingu, bungee jumpingu, malováním obrázků na obličej či při aktivitách městské policie. Teddy od Princezny představí králíčky, které si děti budou moci pohladit, návštěvníci si budou moci pohlédnout naleštěné stroje motorkářů, budeme svědky příběhu z divokého západu či různých tanečních vystoupení," vyjmenovali část programu pořadatelé. Soutěž gulášů bude vyhodnocena kolem jedné odpoledne, následovat bude volná zábava. Celý den budou provázet hudební vystoupení, mimo jiné vystoupí skupina Kalibos.

Letošní novinkou je tombola, ve které budou zajímavé ceny, třeba poukázky Zlaté farmy, zámku Plumlov, kadeřnictví, letních zahrádek a podobně.

„Vstupné je dobrovolné, veškerý výtěžek akce bude věnován Zdeničce Kotyzové a Davídku Vítkovi ze Ptení,“ dodala předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Takže neváhejte a udělejte si 12. května čas. Určitě nebudete litovat, stejně jako vaše smysly - čich, chuť, zrak i sluch. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce