Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskGalerie Špalíček v novém světle

Galerie Špalíček v novém světle
29.10.2019 06:03

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace Olomouckého kraje, zahájila v minulých dnech rekonstrukci osvětlení v Galerii Špalíček v Uprkově ulici.

„Osvětlení zde bylo od samého začátku existence galerie zcela nevyhovující. Nesplňovalo potřeby galerie a výstavních prostor, neosvětlovalo řádně ani panelové ani předmětové výstavy a návštěvník tak neměl komfortní zážitek. Proto se již předchozí vedení rozhodlo požádat zřizovatele o finance na nové osvětlení. Zřizovatel poskytl na tuto investici pro rok 2019 částku 300 000 Kč. Bohužel se následně ukázalo, že částka je nedostačující a bylo nutné požádat o navýšení, kdy se konečná částka vyšplhala až na 452 000 Kč,“ uvedla ředitelka muzea Soňa Provazová.

K navýšení došlo zejména proto, že se jedná o kulturní památku a je tak nutné dodržet přísné legislativní podmínky.

„Nové osvětlení bude řešeno závěsným systémem a variabilně umístitelnými světly v lištách. Bylo zároveň nutné zasekat kabely pod omítku, čímž se práce rozšířily i o stavební úpravy a výmalbu,“ dodala Provazová.

Celá akce potrvá do 5. listopadu 2019. Aktuálně je tedy z provozních důvodů galerie pro návštěvníky uzavřena.

„Odměnou nám všem pak bude zajisté kvalitní osvětlení nové výstavy Sametová Třicítka, která se z výše uvedených důvodů posunula a bude zahájena dne 8. 11. 2019,“ uzavřela Provazová.

Současně s výměnou osvětlení probíhá i oprava venkovních dřevěných prvků, kdy předpokládaná výše investice je 250 000 Kč. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce