Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskFormování občanského sdružení doprovázejí obavy i odhodlání

Formování občanského sdružení doprovázejí obavy i odhodlání
03.03.2012

Prostějov - Nové občanské sdružení Pro Prostějov na své první valné hromadě zvolilo výkonný výbor. Lidé přiznali, že se cítí jako za komunismu, ale hýří odhodláním. Chtějí zamezit tomu, že radnice staví občany před hotovou věc.

„Já jsem přišla proto, že mi není jedno, co se zde děje. Do výkonného výboru ale kandidovat nebudu, protože se bojím, že by organizace, kde pracuji, nedostala veřejnou finanční podporu," nechala se slyšet jedna přítomná členka sdružení. Další člen zase přiznal, že se bojí z jiných důvodů. „Nepřipadáte si jako za minulého režimu?" vkročil do diskuse o stavu prostějovské společnosti Jan Navrátil, který stál u založení sdružení, jež si stanovilo hned několik cílů - např. aktivizaci „uživatelů Prostějova" na rozvoji města. Mezi problémy, kterými se sdružení bude zabývat, je i Kascentrum, územní plán, nerovnoměrné rozdělování veřejné finanční podpory a životní prostředí.

„Tady v Prostějově to funguje tak, že z tisku se najednou dozvíme, že radnice už je tři čtvrtiny roku rozhodnuta o dané události, ale nás občany postaví před hotovou věc. A od nás by měla na radnici putovat reakce," vysvětlil další důvody vzniku sdružení Navrátil, jehož záměrem je, aby sdružení bylo rovnocenným partnerem radnici.

Na programu valné hromady byla diskuse o jednacím řádu sdružení a následovala volba čtyřčlenného výkonného výboru, do kterého kandidovalo pět členů. Téměř jednohlasně byli zvoleni Jan Navrátil a Aleš Matyášek, podobně jako Jiří Svatoš a Jan Walla. Revizorem se stal Antonín Sprinz.

„Abychom vešli ve známost, připravujeme na 31. března Jarní ples Pro Prostějov," dodal Jan Navrátil s tím, že vstupenky budou s největší pravděpodobností v předprodeji v Habru a v tanečním sálu Jiřího Šindlera.

(jač)

Foto: (dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce