Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskFirma Czech Radar chce s magistrátem jednat o radarech

Firma Czech Radar chce s magistrátem jednat o radarech
31.03.2012

Prostějov - Ministerské rozhodnutí o správnosti využívání městských stacionárních radarů stojí za tím, že magistrát vypověděl smlouvu se společností Czech Radar. To pravděpodobně majitele měřicího zařízení donutilo jednat . Přestože, jak jsme již informovali, Czech Radar nad postojem státních úředníků jásal, teď chce celou věc projednat.  Rada města se schůzkou souhlasí.

Zástupci Czech Radaru přijedou do Prostějova

Otázka jak měřit ve městě rychlost vozidel a průjezdy na červenou je stále na stole. Ministerstvo sice už magistrátu dalo svůj verdikt o správnosti využívání stacionárních radarů, ale město chce v měření pokračovat. Jakou formou to je otázka, která se pravděpodobně bude řešit na budoucí schůzce majitelů radarů, firmy Czech Radar, a rady města.                                                      

„Požádali o schůzku, my vyhovíme"     

„ My jsme Czech Radaru vypověděli smlouvu, a na tom trváme," ujišťuje primátor Miroslav Pišťák. Rada se rozhodla Czech Radaru vyhovět a s jejich zástupci se setkají první náměstek Jiří Pospíšil a náměstkyně Alena Rašková. "Zdůrazňuji, že rada považuje vypovězení smlouvy za platné a nemáme zatím žádný důvod, abychom naše rozhodnutí měnili. Jejich argumenty si ale vyslechneme," zdůrazňuje primátor Pišťák a doplňuje, že měření bude ve měste pokračovat. Jakou formou se dále ukáže.

(kaa)

Foto : (kaa,red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce