Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskFestival Nad oblaky chystá velkolepou show

Festival Nad oblaky chystá velkolepou show
08.10.2015 16:40

Finálový galaprogram u příležitosti 6. ročníku celostátního festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se uskuteční v pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc dne 14. října od 16 hodin. Program pro všechny zúčastněné kategorie – zpěváky, kapely, výtvarníky, autory fotografií a videí – se uskuteční pod patronací Miss ČR Petry Minářové, kmotry Kateřiny Kornové, sochaře Kurta Gebauera, známé fotografky osobností Lenky Hatašové a režiséra České televize Jindřicha Procházky. Vystoupení jednotlivých účastníků doplní kapela Portless. Vstup je zdarma.

„V průběhu programu pustíme také reportáže, podíváme se do zákulisí soutěže, zazní zdravice osobností, k vidění budou záběry z loňských ročníků, které odvysílala Česká televize. Celá show je koncipována v duchu světových soutěží s nominacemi. Kdo je promění, se dozvědí samotní účastníci ve všech kategoriích až na místě. Je to úplná novinka. Dosud jsme to nedělali, ale během uplynulých ročníků jsme zjistili, že jsou naši účastníci velmi soutěživí a chtějí vyhrávat,“ prozradila kmotra Kateřina Kornová.

„Tvůrčí tým pod vedením zkušeného kameramana Jana Bartoně připravil všechny filmové předtáčky a bude zajišťovat live přenosy ze sálu. Finálovou premiéru bude mít znělka festivalu, která byla vytvořena speciální animací ze skutečného výtvarného díla jedné z finalistek. Jsem zvědavá, jaké budou ohlasy. Věřím, že celý čtyřhodinový program bude zábavný i pro širokou veřejnost, která přijde podpořit naše finalisty a poslechnout si koncert Portless, kdy zazní známé hity původní kapely Support Lesbiens i nové písničky v podání zpěváka Kryštofa Michala,“ upřesnila ředitelka pořádající obecně prospěšné společnosti ProMancus, Simona Součková.

Pro velký zájem se konají letos poprvé dva koncerty: soutěžní, kde se představí úplně noví finalisté, a nesoutěžní, s těmi nejlepšími zpěváky a kapelami z uplynulých ročníků. Novinkou bude ocenění výherců fotografické soutěže a video soutěže. 

Festival se koná pod záštitou Asociace krajů ČR, záštitu nad festivalem převzal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. 

Další informace najdete na www.nadoblaky.cz. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce