Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskFantom restaurací stihl sérii deseti vloupání

Fantom restaurací stihl sérii deseti vloupání
30.09.2013 15:32

Prostějov – Za čtyři měsíce stihl deset vloupání v Prostějově. Teď půjde před soud. Policistům se podařilo dopadnout recidivistu, který napáchal škodu za 385 tisíc. Specializoval se na restaurace.

Vrahovická, Tylova, Brněnská, Čechovická, Janáčkova, Krasická, Okružní a V. Nezvala. To jsou ulice, kde za poslední čtyři měsíce kradl už dříve trestaný pětatřicetiletý muž z Prostějovska.

„Od poloviny května do poloviny září se dopustil celkem deseti krádeží vloupáním. Minulý týden proti němu prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že je obviněn z porušování domovní svobody, krádeže, neoprávněného pozměnění platebního prostředku, neoprávněného užívání a poškození cizí věci.

Zaměřoval se převážně na restaurace. „V jednom případě se vloupal také do rodinného domu a jeho obětí se staly i čtyři automaty. Ať už parkovací nebo na mléko. Při svých výpravách bral převážně peníze, občas cigarety a cukrovinky, v rodinném domě v ulici V. Nezvala ale posbíral vše, co mu přišlo vhod. Kolečkové brusle, počítač, kameru, batoh, kabelku i klíče od osobního auta Škoda Felicia, do kterého kořist naložil a odjel. Nechal ho posléze odstavené na poli za Čechůvkami,“ popsala Irena Urbánková. Celková škoda, kterou napáchal, byla vyčíslena na 385 tisíc korun.

Policisté „profesionálního“ zloděje během září vypátrali. „Při prověřování kriminalisté zjistili, že pětatřicetiletý muž se obdobné majetkové trestné činnosti dopouštěl už v minulosti a byl za ni odsouzen a potrestán. „Nyní mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ doplnila mluvčí policie. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce