Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskFanoušek z Prostějova cestou na zápas Sigmy se Zbrojovskou kopal do policisty

Fanoušek z Prostějova cestou na zápas Sigmy se Zbrojovskou kopal do policisty
30.09.2013 10:41

Olomouc, Prostějov – Z násilí proti úřední osobě bude obviněn třiatřicetiletý fotbalový fanoušek z Prostějova, který napadl policistu v Olomouci. Incident se odehrál v sobotu odpoledne před utkáním Sigmy se Zbrojovkou Brno. 

„Třiatřicetiletý muž z Prostějova zaútočil na policistu, který zajišťoval pořádek při přecházení fotbalových fanoušků FC Brno z hlavního nádraží na Andrův stadion v Olomouci. Při přecházení silnice došlo v zástupu fanoušků ke zvýšení agresivity, přičemž jeden z nich, dvaadvacetiletý mladík z Brna, fyzicky napadl jednoho z policistů ve stejnokroji s protiúderovými chrániči a přilbou. Muž z Prostějova se k němu přidal a do zasahujícího policisty kopal,“ popsala útok krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková s tím, že oba násilníci byli zadrženi a pomocí donucovacích prostředků předvedeni na obvodní oddělení policie k podání vysvětlení.

„Jeden z nich nadýchal více než tři promile alkoholu a putoval tak na protialkoholní stanici v Olomouci. Oběma útočníkům hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta,“ doplnila Štrbáková.

Sobotní prvoligové fotbalové utkání Sigmy Olomouc a Zbrojovky Brno připravilo policistům perné chvíle. „V devíti případech došlo k narušení veřejného pořádku. Dvě osoby jsou podezřelé ze spáchání násilí proti úřední osobě a výtržnictví a dalším sedmi byla za přestupek proti veřejnému pořádku udělena bloková pokuta,“ shrnula mluvčí. (das)

Ilustrační foto: archiv PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce