Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskEvropský parlament vyzval ke zrušení letního času!

Evropský parlament vyzval ke zrušení letního času!
09.02.2018 06:30

Evropský parlament se ve čtvrtek na planetárním zasedání ve Štrasburku zabýval návrhem na zrušení střídání zimního a letního času. Europoslanci vyzvali Evropskou komisi k tomu, aby příslušný předpis upravila.

„I můj hlas dnes pomohl schválit výzvu Evropského parlamentu, aby komise zrušila střídání letního a zimního času. Komise by nyní měla předložit návrh, který čas má zůstat a který bude naopak zrušen. Následně by o tom pak rozhodl Evropský parlament společně s radou. Komise také navrhne, zda by se střídání času zrušilo v celé unii nebo by rozhodnutí zůstalo na volbě každého státu, což ale osobně považuji z praktických důvodů za hodně málo pravděpodobné," uvedl pro Prostějovské novinky europoslanec Jiří Pospíšil.

„Na mě střídání času moc nepůsobí, ale byl bych pro jeho zrušení. Pokud si dobře pamatuji, tak se před lety zavedení letního času zdůvodňovalo energetickou krizí,“ řekl náš čtenář pan Pavel. Svůj názor nám řekla i jeho manželka Alena. „Mému organismu trvá nejméně dva týdny, než se se změnou vyrovná. Bolí mě hlava, jsem nervózní, unavená a podrážděná. Byla bych moc ráda, kdybychom se řídili středoevropským časem po celý rok.“ (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce