Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tisk"Evropský den bez aut" si děti užily

23.09.2015 16:25

Pravidelnou událostí probíhající koncem září, je sportovní akce určená pro děti I. a II. stupně prostějovských základních škol. V Kolářových sadech, při tzv. Evropském dni bez aut, na ně čekaly sportovní disciplíny a poučení. Soutěže zahájila již tradičně první náměstkyně primátora Alena Rašková, politička Zdravého města. MHD bylo po celý den pro cestující zdarma.

"Přeplněno bylo na opičí lanové dráze, úspěch měla jízda zručnosti a jízda na koloběžkách. O všeobecné veselí se postarali ti, kteří vyzkoušeli takzvané opilecké brýle. Jejich skla obrací vidění tak, jako by člověk byl pod vlivem alkoholu," popsala povedenou akci Alena Rašková. V sadech se sešly více než dvě stovky dětí z prostějovských škol.

„Informační středisko prevence Městské policie Prostějov poučilo žáky o bezpečnosti na silnici, používání přileb pro cyklisty, bezpečnostních pásů v autech a bezpečnostních zámků na kola. Střední zdravotnická škola zase dětem připravila praktické ukázky první pomoci,“ nastínila doprovodný program Rašková a nezapomněla ani na ochránce přírody z Ekocentra IRIS Prostějov. Ti pro děti připravili úkoly a soutěže s dopravní a přírodní tematikou.

Během akce s názvem "Evropský den bez aut" mají města příležitost ukázat, jakým způsobem řeší otázky životního prostředí. Místní samosprávy tak mohou podniknout kroky, jejichž hlavním cílem je omezit automobilovou dopravu ve městě. (red)

Foto: MMP


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce