Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskEkologie po „prostějovsku“?

Ekologie po „prostějovsku“?
09.06.2019 07:20

Na jedné straně zajímavé akce na podporu ochrany životního prostředí, například včera dopoledne na náměstí, na straně druhé kontroverzní postřiky, přiotrávení psi a nespokojení lidé. Ekologie po „prostějovsku“.

„Obracime se na vás s prosbou o uveřejnění ve vašem zpravodajství. Jde o trávníky v parku a na sídlišti Svobody. Letos se sekají divným stylem. Někde na hlínu, někde vůbec. Ta neposekaná džungle se potom stříká a ani se to neoznačuje. Okraje u chodniku se stříkají RoundUpem. Kdo toto může praktikovat v Kolářových sadech? Ekologie přece vypadá jinak,“ napsaly do redakce dvě učitelky ze školy J. Železného (jejich jména má redakce k dispozici).

Lidí, kteří si postřiků všimli a negativně na něj reagovali, bylo více, kromě toho redakci potvrdili veterináři, že došlo k několika případům přiotrávených psů. Protože společnost FCC na dotazy nereagovala, vznesla naše redakce dotaz na magistrát města a čeká na odpověď.

Podle všeho může zmíněný „divný styl sečení“ souviset s novým trendem nechávat v některých úsecích vzrostlou trávu, která by v zemi zadržovala vodu. „To bych pochopila, například v parku bych nenechala sekat trávu až na hlínu, protože vedra ji pak vypálí. Ale vysoká tráva styl kvetoucí louky by měla své opodstatnění například ve vrahovickém arboretu, nebo na jiných úsecích ve městě, ale musela by tam být vysetá luční směs, ne aby tam rostl metrový plevel,“ řekla nám další čtenářka, která postřik a mrtvou trávu na krajích chodníků shledává skandální. „Osobně si myslím, že podobné postřiky u vodních toků, jako třeba u Mlýnského náhonu, mohou být nebezpečné. Na jedné straně se apeluje na lidi, aby nerušili při hnízdění labutě na rybníku, a na druhé straně se v jeho okolí postříká tráva jedem. Je to normální?“, dodala.

Případ bude naše redakce i dále sledovat.

(ok)

Foto: NV

Ekologie po „prostějovsku“? Ekologie po „prostějovsku“?

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce