Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDýňová stezka bude letos už potřetí

Dýňová stezka bude letos už potřetí
11.09.2018 08:11

V roce 2016 uspořádal Okrašlovací spolek města Prostějova poprvé ve Smetanových sadech v Prostějově Dýňovou stezku odvahy a zručnosti. Plánuje ji i na letošek, a tak hledá mateřské školky, které se opět ujmou vyřezávání dýní. Akce se uskuteční v pátek 5. října od 17 do 19 hodin.

„Ke spolupráci jsme si, stejně jako vloni, přizvali mateřské školy Aloise Krále, Květná, Partyzánská i Hanačka, které opět přislíbily pomoc. Stále ovšem hledáme další školky, které se výroby ujmou. Dýně samozřejmě dodáme přímo do mateřských školek, tak jako tomu bylo v předešlých letech. Před akcí je vysbíráme a převezeme do Smetanových sadů," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Vloni i předloni zdobilo stezku ve Smetanových sadech sto dýní. „Pokud by každá mateřská školka zvládla vyřezat desítku dýní, potřebujeme, aby se přihlásily i další školky, aby se akce opět mohla uskutečnit," dodala Sokolová.

Zájemci se mohou hlásit na e-mail: miladasokolova@seznam.cz, a to do čtvrtka 13. září z důvodu přípravy plakátků na akci.

Pro děti bude připravena dobrodružná stezka z osvětlených dýní, soutěže a rovněž na ně čekají drobné odměny. Akce se i letos koná pod záštitou Zdravého města Prostějov.

Všechny dýně si po akci budou účastníci moci odnést domů, aby krášlily třeba vchody jejich vlastních domů. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce