Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDva sídlištní celky se dočkají změn k lepšímu

Dva sídlištní celky se dočkají změn k lepšímu
05.08.2019 07:50

Město hodlá zregenerovat sídliště Moravská a Mozartova. Na dílo je však nejprve potřeba zajistit projektovou dokumentaci.

„Na sídlištích Moravská a Mozartova budou vybudovány a upraveny pozemní komunikace, parkovací stání, chodníky, cyklostezky i zpevněné plochy. Změny se budou týkat také hřišť pro děti i dospělé, veřejného osvětlení, mobiliáře, zeleně a případné přeložky inženýrských sítí dle zpracovaného investičního záměru,“ v krátkosti nastínil primátor města Prostějova František Jura. Vše poběží v režimu zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na služby pro Vypracování projektové dokumentace pro stavby Regenerace sídliště Mozartova a Regenerace sídliště Moravská, Prostějov.

„Pochopitelně jsme se obyvatel zmíněných sídlišť dotazovali, jak si regeneraci představují, co jim v lokalitě chybí, co tam třeba naopak nechtějí. Právě na základě těchto setkání a požadavků budou projekty připraveny,“ informoval náměstek primátora Jiří Rozehnal, který má rozvoj a investiční akce města ve své gesci a doplnil:

„Při hodnocení zadávacího řízení bude brán pochopitelně zřetel na ekonomickou výhodnost. Oslovíme dvanáct možných dodavatelů zasláním Výzvy k podání nabídky. K informacím dále připojil termíny a finance: Předpokládaná hodnota projektové dokumentace sídl. Mozartova je 3 500 000 Kč bez DPH a předpokládaná hodnota projektové dokumentace sídl. Moravská činí 2 000 000 Kč bez DPH. Projektové práce by měly být zahájeny ještě letos.

(red)

Dva sídlištní celky se dočkají změn k lepšímu

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce