Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDuha rájem sběratelů grafik

Duha rájem sběratelů grafik
15.05.2011

Prostějov - Na šedesát sběratelů grafiky se v sobotu sjelo do Kulturního klubu Duha, kde se uskutečnil dvacátý čtvrtý ročník jejich každoročního setkání. Výměnu výtvarných děl a aukci doprovodila vernisáž výstavy grafik Ludmily Jandové.

Proč se sem sjíždějí lidé z celé republiky, jsme se zeptali jednoho z účastníků. „Spolu s dalšími účastníky akce mám stejnou zálibu - sbírání grafik. Dojíždím také na podobná setkání v jiných městech po naší vlasti," odpověděl pro iProstejov.cz Zdeněk Rolný z Galerie 2002. Pořadatelé akce zvali na další setkání sběratelů grafik do Olomouce, Kroměříže či Moravské Třebové.

Po výměně sběratelských kousků následovala vernisáž výstavy grafik Ludmily Jandové, které patří mezi špičku v tomto oboru. „Když pojedete kolem Litomyšle, prohlédněte si tamní krajinu, kde autorka žila," vyzýval návštěvníky výstavy kurátor Josef Dolívka. „Výstava paní Jandové se mi velice líbí, nejvíce bych ocenil to, že řada děl znázorňuje část naší země, kterou velmi dobře znám - Moravsko a Třebovsko," sdělil svůj názor návštěvník výstavy - politolog Petr Sokol. Posledním bodem setkání byla aukce výtvarných děl.

Výstava Ludmily Jandové potrvá do 2. června.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce