Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDuben v knihovně nabídne pestrý program

Duben v knihovně nabídne pestrý program
02.04.2016 17:18

Městská knihovna Prostějov nabídne v dubnu víc než bohatý program. Kromě pravidelných akcí se můžete těšit na posezení s hudebním a filmovým kritikem Janem Rejžkem, povídání o Sibiři s Tomášem Kubešem, přednášku s Adamem Plajnerem o finanční gramotnosti a na Deskohraní pro všechny hravé. 

Hudební kaleidoskop Jana Rejžka

Novinář, hudební a filmový kritik Jan Rejžek pochází z Českých Budějovic. Proslavil se svými nekompromisními články, které od 70. let publikoval v časopise Melodie, Mladý svět či Gramorevue, příležitostně uváděl rockové a folkové festivaly. Donedávna pracoval pro bývalý Český rozhlas 6, kde připravoval hudební pořad Kaleidoskop a také Kritický klub Jana Rejžka, ve kterém se spolu se svými hosty vyjadřoval ke kulturním událostem. Jeho pravidelné sloupky si můžete přečíst v Lidových novinách. Knihovnu navštíví se svým poslechovým pořadem Hudební kaleidoskop. Těšit se můžete na ukázky z domácí i zahraniční hudební tvorby, upozorní nás na zajímavé tituly, interprety, styly i žánry a zalistujeme také v jeho nové knize „Jak tohle vůbec můžete otisknout!“. To vše 14. dubna od 17 hodin v podkrovním sále knihovny. 

Sibiř – divoká příroda a její obyvatelé

Tomáš Kubeš se fotografování věnuje od dětství, profesionálem se stal v roce 1998. Několik let prožil cestováním po Africe, procestoval také Evropu a Asii. Je autorem fotografií k několika knihám, jeho snímky a články můžete najít v časopisech Koktejl, Lidé a Země, Instinkt, Vlasta a další. 27. dubna v 17 hodin nám představí východní Sibiř, kde panenská krása drsné přírody ostře kontrastuje s velkoměsty a buddhistickým Burjatskem.

Finanční gramotnost (nejen) pro seniory

Na Adama Plajnera se můžete obracet se svými spotřebitelskými problémy pravidelně každý sudý čtvrtek od 15 do 17 hodin. Tento měsíc si pro vás navíc připravil přednášku týkající se finanční gramotnosti. Pokud potřebujete osvětlit pojmy jako debetní, kreditní nebo úvěrová karta, spotřebitelský úvěr, RSPN a mnohé další, nebo se prostě na cokoli z finančního sektoru zeptat, navštivte knihovnu 7. dubna od 16 hodin. 

Deskohraní

Pokud jste mladí duchem a rádi si hrajete, přijďte si do naší knihovny vyzkoušet deskové hry. 21. dubna od 16 do 18 hodin si můžete pohrát se starými známými deskovkami jako jsou Osadníci, Agricola, Dixit a další, máme pro vás však i zbrusu nové kousky, třeba Ubongo, Tik tak bum, Safari Speed nebo Duch. Samotáři i skupiny, malí nebo velcí, pobaví se všichni. Když si s některou hrou nebudete vědět rady, pomůžeme vám. 

Dny umění nevidomých

Vernisáží výstavy obrazů slabozraké malířky Sally Booth zahájíme 20. dubna ve 13.30 Dny umění nevidomých. Výstava doplňuje hudebně dramatické pásmo, ve kterém vystoupí zrakově postižení amatérští umělci regionu střední Moravy. 

Slet čarodějnic a čarodějů

Pro děti je tento měsíc připravena veselá taškařice. Hůlky, košťata, černé kočky, knihy s tajuplnými zaříkávadly, to vše popadněte a přijděte se pobavit do knihovny pro děti a mládež. 28. dubna vás zde od 15 do 17 hodin čeká zábavné čarodějné odpoledne plné her a soutěží, které vyvrcholí přehlídkou a vyhodnocením nejlepších masek. (JK)

Jitka Kadlecová, knihovnice


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce