Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDržovice versus Prostějov: protichůdné posudky

Držovice versus Prostějov: protichůdné posudky
14.01.2011

Držovice / Prostějov - Znalecké posudky o vyrovnání majetku hovoří zcela odlišně, každý ve prospěch svého objednavatele. Zatímco Držovice požadují po Prostějovu devět a půl milionu korun, samotný Prostějov uznává pouhou třetinu.

Držovice se od Prostějova odtrhly v polovině roku 2006 a nárokují vyšší vyrovnání, než jakého se jim doposud dostalo. Tehdejší postup hájilo vedení radnice: „Postupovali jsme podle metodiky krajského úřadu."

Záležitost se již dostala před soud. Prostějov donedávna pohledávku odmítal a upřednostňoval rozhodnutí soudu. Nakonec ale ustoupil a počítá s mimosoudním vyrovnáním. „Prostějov poprvé uznal, že nám při dělení majetku nedal tolik, kolik měl. Sporná ovšem stále zůstává výše dorovnání," konstatovala starostka Držovic Blanka Kolečkářová.

Stanoviska znalců se výrazně liší. Každý z nich hovoří ve prospěch svého zadavatele. Zatímco Držovice nárokují devět a půl milionu korun, znalec zpracovávající posudek pro město Prostějov připouští pouze částku kolem tří milionů.

Kolik nakonec město obci zaplatí, stanoví jednání zastupitelů, nebo soud.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce