Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDržovice boj nevzdávají a chtějí své peníze.

Držovice boj nevzdávají a chtějí své peníze.
09.07.2012

Držovice / Prostějov - Boj o devět a půl milionu korun mezi Držovicemi a Prostějovem stále není u konce. Vesnice, která se odtrhla od města, trvá na svém požadavku. Ten neuspěl u Okresního soudu a tak se Držovice odvolali do Brna ke Krajské instituci. Tady začíná tradiční papírové vyjadřování.

Máme 21 dnů na reakci

To je termín, do kterého musí magistrát odpovědět na soudní výzvu, týkající se odvolání Držovic. Jak nám řekl primátor Miroslav Pišťák, pořád platí původní stanovisko města, které další peníze obci vyplácet nechce. „Náš postup byl v souladu s tím, co říká ministerstvo a také ho schválil krajský úřad v Olomouci. Dopis jsme dostali před týdnem a naši právníci do konce jedenadvacetidenní lhůty dají vyjádření."

„Bojovat budeme až do samého konce"

To je vyjádření starostky Držovic Blanky Kolečkářové. „Jsem ráda, že se ledy zase pohnuly. Cítíme, že je právo na naší straně. Budeme bojovat až do konce už také z toho důvodu, že se budeme moci čestně podívat lidem v obci do očí a budeme vědět, že jsme pro ty peníze udělali maximum," říká Kolečkářová.

Necelé tři miliony jsou málo

Držovice se od Prostějova odtrhly v polovině roku 2006. Po majetkovém vyrovnání se ukázalo, že obec získala od města méně financí, než měla nárok. Věc začal na popud Držovic řešit prostějovský Okresní soud. V lednu 2011 pak město uznalo, že vesnice skutečně nedostala vše, co jí patřilo a chtělo částku dorovnat. Její výška ovšem ani zdaleka nedosahovala požadovaných téměř deset milionů korun. Město Prostějov nabízelo Držovicím v rámci mimosoudního vyrovnání 2,9 milionu korun. „Držovicím jsme nabídli tuto částku s tím, že je to konečné vyrovnání. Obec by na to přistoupila za předpokladu, že by šlo o vyrovnání do poloviny roku 2006 a dluh za druhé pololetí by zůstal v jednání," přiblížil v loni dubnu protichůdné názory obou stran starosta Prostějova Miroslav Pišťák. Poté, co ale další soud konstatoval promlčení sporu, to vypadá, že vesnice nedostane nic. Držovice se ale nevzdávají. Celou kauzu budeme sledovat i nadále.

(kaa)

Ilustrační foto : archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     


Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce