Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDruhé kolo senátních voleb bude patřit dvěma dámám

Druhé kolo senátních voleb bude patřit dvěma dámám
07.10.2018 07:50

V 1. kole senátních voleb zvítězila stávající senátorka Božena Sekaninová, která získala 18,68% hlasů. S celkem 12,68 procenty s ní postupuje do druhého kola bývalá poslankyně a nezávislá kandidátka MUDr. Jitka Chalánková, která o jednu setinu procentního bodu (5 hlasů) porazila Irenu Blažkovou z ANO 2011.

Účast v senátních volbách byla v našem regionu 43,43 %. Božena Sekaninová zvítězila v sedmapadesáti obcích Prostějovska a v pěti obcích na Kojetínsku. Z jedenácti kandidátů kromě uvedených tří žen zabodoval Jaroslav Fidrmuc ziskem 12,30 % hlasů, ostatní kandidáti voliče příliš neoslovili a jejich zisk hlasů nepřekročil 10 procent.

„Chtěla bych všem poděkovat za důvěru, které si velmi vážím. Volby ale neskončily a všechny prosím, aby přišli k volebním urnám i příští týden, kdy bude 2. kolo senátních voleb,“ řekla nám včera po sečtení všech hlasů Božena Sekaninová. (ok)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce