Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDruhé kolo prvního soudu v kauze Manthellan skončilo

Druhé kolo prvního soudu v kauze Manthellan skončilo
28.06.2012

Prostějov - Krajský soud v Brně rozhodl v odvolacím řízení ve věci žaloby proti městu Prostějovu o určení neplatnosti smlouvy o smlouvách budoucích se společností Manthellan. Potvrdil prvoinstanční rozsudek Okresního soudu v Prostějově. „Tento verdikt potvrzuje správnost postupu magistrátu", reaguje první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Jan Navrátil není ve věci aktivně legitimován

Krajský soud v Brně rozhodl v odvolacím řízení ve věci žaloby proti městu Prostějovu o určení neplatnosti smlouvy o smlouvách budoucích se společností Manthellan. Potvrdil prvoinstanční rozsudek Okresního soudu v Prostějově, který své rozhodnutí odůvodnil závěrem, že žalobce Jan Navrátil není v posuzované věci aktivně legitimován a současně tak ani nemůže mít naléhavý právní zájem na požadovaném určení.    

Žaloba nemůže být prostředkem kontroly občana

„Hospodaření města Prostějova se svým majetkem spadá do jeho samostatné působnosti. Je projevem výkonu jeho práva na samosprávu. Žaloba o neplatnost smlouvy o smlouvě budoucí nemůže být prostředkem kontroly občana v hospodaření s obecním majetkem, neboť k takové kontrole slouží jiné nástroje," konstatuje rozsudek krajského soudu. Ten se neztotožnil s tvrzením žalobce, že je ve věci zainteresován tím, že předmětnou nemovitost využívá k nákupům a zábavě. Obšírné námitky žalobce uváděné v odvolání týkající se existence jeho aktivní věcné legitimace v této věci nejsou přiléhavé a proto k nim odvolací soud nemohl přihlédnout.

Proti rozsudku již není možné odvolání. Město Prostějov nebude stejně jako v případě jednání prvoinstančního soudu požadovat po žalobci náklady soudního řízení.

Magistrát je spokojen

„Rozhodnutí odvolacího soudu je dalším z právních kroků, jež potvrzují, že město se v případě prodeje Společenského domu nedopustilo porušení zákona. Připomínám, že v dané věci již svá závazná stanoviska vydaly Úřad na ochranu hospodářské soutěže a Ministerstvo vnitra ČR," uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

(red)

Ilustrační foto : archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce