Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDruhá kontrola potvrdila: problém není v osobních datech

Druhá kontrola potvrdila: problém není v osobních datech
17.04.2012

Prostějov - Už druhé hloubkové přezkoumávání Úřadu pro ochranu osobních údajů opětovně potvrdilo, že město Prostějov z pohledu kontrolorů při měření rychlosti stacionárními radary nepochybilo.

Zkoumání stíhá přezkoumání

Už podruhé proběhlo hloubkové prověřování stacionárních radarů Úřadem pro ochranu osobních údajů. Opětovně se potvrdilo, že město z pohledu kontrolorů nepochybilo. „Závěr úřadu je jednoznačný a musím říct, že nás potěšil. Kontrolou nebylo prokázáno, že zpracování osobních údajů v rámci přestupkových řízení, které byly získány kamerovým systémem, porušuje zákon o ochraně osobních údajů," poznamenal první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Zajímalo nás, proč probíhala už druhá kontrola. To vysvětlila mluvčí radnice Jana Gáborová: „Kontrola byla iniciovaná ze strany Úřadu pro ochranu osobních údajů. My jsme o ni nežádali. To není nic neobvyklého. Takové kontroly, i opakované, ze strany nadřízených orgánů se prostě dějí."

Jásá také Czech Radar

„Jiný výsledek jsme ani neočekávali. Jak jsem již několikrát zopakovala, nikdo ze zaměstnanců naší společnosti nemá přístup k žádným osobním údajům přestupců," zdůraznila tisková mluvčí Anna Němcová.

Problémy jsou jinde

Jak už jsme informovali, problémy nejsou v osobních datech, ale v protizákonném postupu získávání důkazů, nedostatečném prokázání přestupků a jejich paušalizaci.

Řidiči na stop stav hřeší

Kvůli nejasnostem okolo měření zaznamenávají stacionární radary v Prostějově už téměř dva roky jen statisticky. Řidiči toho bohužel začali zneužívat. Počet přestupků se za poslední rok téměř ztrojnásobil (podrobnosti zde).

(kaa)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce