Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDrozdovice: do rybníka se vrací voda (foto)

Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto)
30.06.2013 12:25

Prostějov – Drozdovický rybník se pozvolna plní vodou. Chovnou nádrž, jejíž rekonstrukce trvala od poloviny loňského listopadu do června, začínají znovu osídlovat kachny. Napouštění bude opatrné. Potrvá ještě dva až tři týdny.

„Čtrnáct dní určitě, možná o pár dnů déle,“ potvrdil v neděli hospodář prostějovského svazu rybářů Pavel Kosek. „Napouštět musíme pomalu, aby se do rybníka nedostalo bahno, kaly. Prší zatím poměrně často, vody bude, doufám, dostatek,“ doplnil Kosek s tím, že vodu přitékající už pár dnů zbrusu novou nápustí ještě nasává vyschlé dno. Ještě v létě se sem vrátí ryby, které rybáři na podzim vylovili a dočasně přestěhovali do rybníků v Otaslavicích a Hamrech.

Břehy rybníka jsou ze tří stran zpevněné bytelným dlážděním, ze strany od ulice Na hrázi drží břeh proutěné hatě s kamenným náspem. Kolem nádrže o rozloze 1,4 hektaru, která pojme14 tisíc metrů kubických vody, jsou už také hotové nové asfaltové stezky pro chodce.

Revitalizace rybníka v Drozdovicích, jenž byl založen už v roce 1460, stála městskou pokladnu asi čtyři miliony. (das)

Foto: D. Sekanina

Čtěte také:

Drozdovice: kolem opraveného rybníka povedou nové chodníky (foto)

Drozdovice: břeh rybníka drží proutěné hatě

Drozdovice: mělčina pro ptáky se už rýsuje

Drozdovice: ostrůvek pro ptáky na rybníku nakonec bude

Drozdovice: Bahno z rybníka pomůže zpevnit břehy

Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto) Drozdovice: do rybníka se vrací voda (foto)

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce