Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDračí lodě: hledá se ženská posádka pro dračí jednotku

Dračí lodě: hledá se ženská posádka pro dračí jednotku
31.01.2014 13:55

Prostějov – Pokud jste ženy činu a hledáte aktivitu, u které byste se mohly hýbat a zároveň se pobavit, zbystřete. Chcete si najít nové přátele a toužíte zažít legraci? Zkuste pádlovat v ženské posádce dračích lodí. Prostějovská jednotka totiž hledá ženy do svého týmu. 

„Dvacítka u vesel, kormidelník a jeden bubeník. To je klasická osádka dračí lodě. Veskrze jde o zábavnou a hlavně týmovou aktivitu, při které uděláte něco pro své zdraví, stanete se součástí party a zažijete hromadu legrace.“ Takovou výzvu posílá posádka dračích lodí z Vrahovic všem ženám, které by měly zájem se do takové jízdy pustit.

Trénovat se musí

Ať už do dračích lodí půjdete s cílem soutěžit nebo jen pro zábavu, musíte počítat s tréninkem.

„Scházíme se jak na vodě, tak v pádlovacím bazénu kde se piluje technika. Nechybí ani zimní příprava v tělocvičně, posilovně nebo fitku,“ vysvětlila kapitánka týmu Petra Čechovská. Vrcholové výsledky tady sice nečekají, ale když už se do něčeho pustí, musí to dobře vypadat.

„Jsme odnož smíšené jednotky z Vrahovic, která už funguje sedm roků. V loni jsme vytvořily zcela nový tým a pořád přibíráme další ženy. Soutěžíme jak za ženy, tak za smíšené družstvo,“ vysvětlila Čechovská.  

Nevíte, co je to dračí loď?

Jedná se o dvanáct a půl metru dlouhou loď, na které je dvacet pádlujících členek posádky, plus bubenice. Závodí se na dvě stě metrů dlouhé trati nebo i na delších.

„Jezdíme například i jeden nebo sedm kilometrů. Důraz se klade především na techniku, soulad a tempo celé posádky. Pokud se děvčata necítí na pozici u pádla a jde o křehké, lehké a subtilní osůbky s hlasem jako zvon, mohou zkusit roli bubenice,“ doplnila Petra Čechovská s tím, že dračí lodě se hodí pro ženy a dívky všech věkových kategorií. V současnosti je věkové rozpětí posádky šestnáct až padesát roků.

„Pochopitelně plnoletost je výhodou vzhledem k účastem na vícedenních závodech,“ upřesnila kapitánka. 

Dračí lodě se objevily před více než 2000 lety v Číně. Odtud jejich typické dračí hlavy na špici lodě a jejich celkové zbarvení. Jejich novodobá zmínka se datuje k roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport bleskově rozšířil do celého světa, kdy k roku 2007 se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa. 

Plumlovská přehrada

Nově napuštěná nádrž bude jedním z míst, kde se dračí lodě letos předvedou.

„Přehradu máme napsanou v naší letošní termínovce. Takže pevně věříme, že voda bude a bude jí dost,“ se smíchem uzavřela kapitánka Čechovská.

Veškeré informace jsou k mání na webových stránkách vsj.estranky.cz, na facebooku: vrahovická sací jednotka. (kaa)

Ilustrační foto: archiv týmu dračích lodí 


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce