Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDovybavení Koupaliště Vrahovice přijde na bezmála 400 tisíc

Dovybavení Koupaliště Vrahovice přijde na bezmála 400 tisíc
29.09.2018 07:45

Nedávno vybudované padesátimetrové koupaliště ve Vrahovicích získalo slíbené dovybavení.

„První dny provozu ukázaly, že je třeba některé věci ještě dořešit a areál dovybavit například generátorem, bazénovým vysavačem, lednicí, byly potřeba stoly, různé nářadí, připojení areálu na internet, telefon a podobně,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil s tím, že veškeré vybavení areálu Koupaliště Vrahovice je předmětem smluvního vztahu mezi Statutárním městem Prostějovem a společností Domovní správa Prostějov, s.r.o., která je správcem koupaliště.

Dovybavení areálu si vyžádalo částku téměř 384 tisíc korun. Finanční prostředky na pořízení vybavení budou čerpány z fondu rezerv. Důvodem je fakt, že požadavek na dovybavení obdrželo město až v průběhu měsíce září 2018, a proto nebylo možné je zahrnout do návrhu rozpočtu Statutárního města Prostějova na rok 2018. (red)

Ilustrační foto: ber

Dovybavení Koupaliště Vrahovice přijde na bezmála 400 tisíc Dovybavení Koupaliště Vrahovice přijde na bezmála 400 tisíc

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce