Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDotace na obnovu památek a městské památkové zóny činí rovný milion

Dotace na obnovu památek a městské památkové zóny činí rovný milion
02.06.2019 08:24

Rada města Prostějova doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit dotace na obnovu památek městské památkové zóny pro rok 2019 v celkové výši jednoho milionu korun. Dotací na památkovou obnovu v roce 2019 jsou uspokojení všichni žadatelé (resp. všechny objekty, pro které byly dotace požadovány) s jedinou výjimkou.

„Klíčem k rozdělení dotací byl dvojí způsob hodnocení žádostí: jednak podle charakteru prací a také podle naléhavosti a odborné důležitosti akce památkové obnovy,“ vysvětlil primátor města František Jura.

Jedné žádosti vyhověno však nebylo. „Šlo o žádost firmy DPD invest. Jednalo se již o druhý jejich požadavek týkající se opravy měšťanského domu U Měsíčka. V tomto případě byl přednostně uspokojen požadavek firmy Obalex Doležel. Žádost DPD investu může být uspokojena v roce 2020, bude-li její požadavek trvat,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Rozehnal a přidal výčet budov, jejichž opravu město Prostějov dotačně podpoří.

„Půjde o dům v ulici Knihařská 148/5 – tady se bude jednat o rekonstrukci krovu střechy, Kováříkova vila – rekonstrukce štítové zdi, dům na náměstí T. G. Masaryka 206/28 – výměna oken, kostel sv. Bartoloměje – výměna krytiny, dům na náměstí T. G. Masaryka 4485/5 – rekonstrukce střechy a fasády, a Sokol Prostějov II – statické zajištění hradby na Skálově nám.173/4.“ (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce