Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDostavba a rekonstrukce hasičské zbrojnice vyjde na devět milionů

Dostavba a rekonstrukce hasičské zbrojnice vyjde na devět milionů
03.12.2018 08:01

Statutární město Prostějov získalo z rozpočtu Olomouckého kraje finance na dostavbu a rekonstrukci požární zbrojnice pro jednotku sboru dobrovolných hasičů Vrahovice. Jde o 450 tisíc korun.

„Jedná se o další zdroj spolufinancování k již schválené dotaci na dostavbu a rekonstrukci zbrojnice z rozpočtu ministerstva vnitra ve výši téměř 4,1 milionu korun. Celková částka za opravu je 9,388 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce plánujeme ukončit do 31. 5. 2019,“ konkretizoval primátor města Prostějova František Jura. Předmětem projektu je přístavba k současnému objektu požární zbrojnice a kompletní rekonstrukce stávajících prostor včetně zateplení tak, aby byly naplněny normy a požadavky na akceschopnost jednotky.

„Je třeba zdůraznit, že se jedná o jednotku hasičů, která vyjíždí k požárům a jiným událostem v prvním sledu, ihned za profesionálními záchranáři. Četnost jejich zásahů je vysoká, a proto je nezbytné těmto dobrovolníkům pomoci v jejich práci,“ doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Rada města Prostějova proto doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit přijetí dotace z rozpočtu Olomouckého kraje a schválit smlouvu o poskytnutí dotace. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce