Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDopravně bezpečnostní akce odhalila vraky na silnici

Dopravně bezpečnostní akce odhalila vraky na silnici
29.10.2015 16:46

V pátek 23. října 2015 v době od 18 do 22 hodin provedli policisté na území okresu Prostějov dopravně bezpečnostní akci zaměřenou zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových vozidel. 

Akce se zúčastnilo celkem 17 policistů dopravního inspektorátu i obvodních oddělení. Během DBA bylo zkontrolováno 216 motorových vozidel a zjištěno 16 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Nejčastějším zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla, a to v celkem osmi případech. "Ovlivnění řidiče alkoholem, nebo jinou návykovou látkou policisté během této akce nezjistili," upřesnil policejní mluvčí František Kořínek. Patnáct přestupků policisté vyřešili na místě uložením blokových pokut v celkové výši 5 600 korun. Jeden přestupek byl pro nesouhlas přestupce se spácháním přestupku předán k dořešení příslušnému správnímu orgánu. (red)

Ilustrační foto PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce