Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDo průmyslové zóny pojede více autobusů

Do průmyslové zóny pojede více autobusů
05.12.2012

Prostějov - Lidé dojíždějící za prací do průmyslové zóny by se měli zbavit problémů s dojížděním. Od neděle sem totiž budou zajíždět nové autobusové linky. Zmizí tak velká komplikace v dané lokalitě. Zájemci si mohou také začít kupovat nové knižní jízdní řády MHD či aktualizovat aplikace v mobilních telefonech.

Dojíždění za prací do průmyslové zóny bude brzo pohodlnější. Lidé se konečně dočkají slibovaného navýšení počtu autobusových spojů. Ty v této oblasti silně chyběly a občané byli nuceni se do práce dostávat vlastními auty. „Jsem opravdu rád. Pracuji v nepřetržitém provozu, kde pracovní doba začíná vždy v šest hodin ráno či večer. Dojíždění z Mostkovic byl tak docela problém. Spoje chyběly nebo byly datovány v nevhodný čas. Teď se mi cestování do průmyslové zóny snad zjednoduší, možná i zlevní," doufá Luboš, který je jedním z těch, co se jinak než autem na daný čas do práce nedostanou.

Jaké změny mohou lidé čekat

V neděli 9. prosince se změní řada jízdních řádů linek městské hromadné dopravy. „Dojde ke změně trasování linky číslo 7, která nově povede z Domamyslic přes autobusovou stanici a Průmyslovou ulici do Železáren. Tato linka nahradí linku číslo 74, která bude zrušena. Linka číslo 9 bude v úseku Železárny - průmyslová zóna nově vedena přes ulici Rovnou, na které jsou vybudovány nové zastávky," uvádí mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Dále bude posílen počet spojů obsluhujících průmyslovou zónu tak, aby byl zajištěn návoz zaměstnanců na většinu pracovních směn v této oblasti. „V jízdních řádech budou provedeny i další drobné změny, o kterých je možné se informovat v Informační kanceláři FTL," doplňuje Gáborová.

Nové jízdní řády v prodeji

Prodej nových, knižních, jízdních řádů MHD a příměstských linek pro oblast Prostějov je již zahájen. Lze je zakoupit v Informační kanceláři FTL v ulici Svatoplukova 59. „Upozorňujeme cestující starší 70 let s průkazem k bezplatné přepravě vydaném do 31. července 2011 bez omezení platnosti, že si jej podle Tarifu IDSOK musí do 31. prosince letošního roku vyměnit za nový," zdůrazňuje Gáborová a dodává, že aktualizace jsou připraveny také pro ty, co využívají aplikaci jízdních řádů MHD v mobilu. Obnovu mohou provést prostřednictvím webových stránek www.ftl.cz nebo www.mhdvmobilu.cz.

(red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce