Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDo Prostějova vede nová silnice

Do Prostějova vede nová silnice
11.09.2018 08:10

Téměř o měsíc dříve dokončili silničáři rekonstrukci silnice mezi Prostějovem a Němčicemi nad Hanou. Oprava důležité spojnice přišla zhruba na dvě stě milionů korun, čímž se jedná o největší letošní investici Olomouckého kraje v oblasti dopravy. Převážnou část nákladů pokryla dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, necelých dvanáct milionů pak hejtmanství uhradilo ze svého rozpočtu.

„Cesta mezi Prostějovem a Němčicemi je dalším úsekem silniční sítě, který jsme se rozhodli modernizovat. Chtěl bych dodavatelské firmě poděkovat za rychlou práci a lidem, kteří po nové cestě pojedou, popřát pohodovou a bezpečnou jízdu,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Páteřní komunikace mezi Prostějovem a Němčicemi nad Hanou byla ve špatném technickém stavu. Velké riziko pro motoristy představovaly zejména propadlé kraje vozovky. Kraj nechal už před časem opravit i navazující vozovku z Mořic. Rekonstrukce celého úseku tak probíhala ve čtyřech etapách.

„Opravovali jsme více než jedenáct a půl kilometru silnice. Mimo samotného povrchu došlo i na obnovu podloží cesty, které má teď vyšší únosnost,“ popsal průběh stavebních prací vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Ladislav Růžička.

Kromě cesty prošly opravou také mosty přes silnici I/46 a přes Určický potok. Třetí v pořadí přes říčku Hanou čeká demolice. Na jeho místě vyroste zbrusu nový most.

„Technici při provádění prací zjistili špatný stav železobetonových nosníků starého mostu. Teď se zpracovává projektová dokumentace, a co nejdříve bude zahájena výstavba nového mostu. Hotový by měl být do příštího května,“ doplnil vedoucí krajského odboru investic Miroslav Kubín. (red)

Foto: kr-olomoucky.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce