Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDo konce roku by s mělo vyměnit průkazy 2 700 řidičů

Do konce roku by s mělo vyměnit průkazy 2 700 řidičů
10.11.2017 08:00

Do konce října 2017 si mělo na Prostějovsku vyměnit řidičské průkazy z důvodu konce jejich platnosti asi 6 000 řidičů. Neučinilo tak 1 914 z nich. Do konce roku tato povinnost připadne i dalším řidičům. Podívejte se, zda nejste jedním z nich.

„Řidičský průkaz si do konce října nevyměnilo 1 914 řidičů. Během listopadu a prosince přibude tato povinnost dalším řidičů, do konce roku by tedy mělo požádat o výměnu celkem 2 690 řidičů," sdělil PvNovinkám vedoucí Odboru dopravy Miroslav Nakládal.

Řidičské průkazy pro skupiny vozidel A–B (včetně B+E) jsou vydávány s platností na dobu 10 let. U všech ostatních skupin vozidel (C–D) je platnost řidičského průkazu od 19. ledna 2013 omezena pouze na dobu 5 let. Konkrétní datum platnosti vašeho ŘP je uvedeno na řádku 4b. – viz. foto. O výměnu ŘP je možné požádat již 3 měsíce před skončením jeho platnosti.

Pokud výměnu neuskutečníte, a za volantem vás chytí policisté, vystavujete se postihu. „Jedná se o méně závažné porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích, přesto může být uložena blokově pokuta až do 2 000 Kč, v případě nesouhlasu s blokovým řízením může být ve správním řízení uložena pokuta od 1 500 do 2 500 Kč + náklady řízení (pokud bude ústní jednání) ve výši 1 000 Kč," dodal Nakládal. (ber)

Ilustrační foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce