Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDnes začíná festival Prostějovské dny hudby

Dnes začíná festival Prostějovské dny hudby
22.04.2018 07:02

Každoročně patří druhá polovina dubna zahajovacímu koncertu hudebního festivalu Prostějovské dny hudby, letos se uskuteční již 26. ročník.

Společné pro všechny ročníky je myšlenka propojit všechny generace, tedy představit žáky a studenty, kteří se učí hrát na nástroj na „Zušce“, dále představit studenty konzervatoří či vysokých uměleckých škol, začínající umělce a každoročně ozdobou festivalu bývají renomovaní umělci.

V širokém spektru koncertů si určitě posluchači najdou svůj žánr, který rádi poslouchají. Na jaké interprety a ansámbly se můžeme těšit letos?

„Festival zahájí 22. dubna 2018 v 17 hodin v sále Městského divadla Dechový orchestr z naší školy, který během svého působení získal řadu významných ocenění. Milovníky klavírní interpretace bych ráda pozvala na klavíristu z USA Erica Zubera, který je vítězem prestižní klavírní soutěže v USA. Koncert se uskuteční 24. 4. 2018 v sále školy v 18.00 hodin. Nedílnou součástí festivalu bývá koncert Děti dětem, Chrámový koncert, Jarní koncert pěveckých sborů Vlastimila a Orlice, Koncert učitelů ZUŠ, Komorní koncert. Začátkem května – 3. 5. se prostějovskému publiku představí Moravia Quintet, což je dechové kvinteto tvořené hráči Moravské filharmonie. Po nějaké době do Prostějova zavítá renomovaný Pěvecký sbor moravských učitelů, který své umění předvede v kostele sv. J. Nepomuckého," uvedla Hana Müllerová ze ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov. Stejně jako v minulém roce, tak i letos se škola zapojila do celostátního projektu ZUŠ OPEN. Akce pod tímto názvem budou probíhat po celé republice ve stejný den. Tento projekt je podporován Magdalenou Koženou, která je zároveň i jeho patronkou.

Festival začíná 22. dubna a končí 25. května 2018. Pořadatelé připravili celkem 11 koncertů na různých místech Prostějova. Každoročně nad festivalem přebírá záštitu primátorka města Prostějova a finančně jej podporuje Město Prostějov.

(MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce