Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDnes odpoledne bude "Hanácky glétováni"

Dnes odpoledne bude
31.10.2014 08:24

Zveme všechny příznivce Hané na historicky čtvrté udílení "Hanáckyho stavovskyho gléto". Uskuteční se v pátek 31. října 2014 od 17 hodin v Národním domě v Prostějově.

Občanské sdružení „Šikulky u Sýkorek“ sputilo v listopadu 2012 projekt „Hanácky glétováni“, který zaručuje pravost a poctivost výrobků z Hané. Jedním z partnerů projektu je i Okresní hospodářské komora (OHK) v Prostějově. „Účelem projektu je vyhledávat šikovné lidi z oblasti Hané, a tyto ocenit za jejich činnost, která je ve prospěch nás všech „Hanáckym stavovskym glétem“, na němž je uvedena činnost, za kterou byl vydán. A pokud se jedná o malého řemeslníka, tak spolu s glétem získává i možnost na svých výrobcích používat logo „Hanácké vérobek“. Logo zaručí, že výrobek je kvalitní a je vyroben poctivýma hanáckýma rukama,“ vysvětlila ředitelka OHK Prostějov Helena Chalánková.

Z Prostějovska se glétem chlubí paličkované výrobky Jaroslavy Skopalové z Čelechovic na Hané, chov koz a kozí výrobky Jarmily Zelenské rovněž z Čelechovic a patchwork-deky, prostírání, dekorace, kabelky Evy Schwarzové z Prostějova.

„Přijďte všichni, kdo máte rádi poctivou řemeslnou práci. Bude zde i prodejní výstavka nádherných ručních výrobků - dřevěné hračky, výrobky z fima a pedigu, vyšívané ubrousky, dečky, kovářské výrobky, patchwork, domácí mýdla a kosmetika, paličkované výrobky,“ zvou pořadatelé. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce