Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDlouhokrcí kluci našli nový domov v Nizozemí

Dlouhokrcí kluci našli nový domov v Nizozemí
07.12.2017 08:04

V úterý 28. listopadu ráno byli po dlouhých jednáních ze ZOO Olomouc odvezeni dva téměř tříletí samečci žiraf Rothschildových Saboni a Zuhri. Rok a půl trvající komunikace s koordinátorem chovu tohoto ohroženého druhu nakonec vyústila v přesun zvířat do Safariparku Beekse Bergen.

„Chov dospívajících samců, kteří u nás mají matky a sestry, přinášel velké provozní potíže a byl stále komplikovanější. Možnost odvézt zvířata do zoo, kde jsou pro ně vytvořeny výborné podmínky, byla pro nás skvělou zprávou," uvedla mluvčí zahrady Karla Břečková. Transportní auto s přívěsem dorazilo ve středu v pořádku na místo určení a oba žirafáci se stali prvními zástupci tamní samčí skupiny. (ber)

Foto: ZOO Olomouc


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce