Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDivadlo od 4. srpna opět prodává abonmá na příští sezonu

Divadlo od 4. srpna opět prodává abonmá na příští sezonu
31.07.2014 07:41

Prodej předplatného pro čtyři divadelní skupiny, koncertní abonmá, dětské předplatné Čtyřlístek a novinku LiStOVáNí obnoví v pondělí 4. srpna Městské divadlo v Prostějově. Před prázdninovou přestávkou si svá místa v divadle na příští sezónu zajistilo 1 480 diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí už jen 260 lidí.

„Rezervace sedadel pro současné abonenty skončila v červenci, od 4. srpna již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková.

Sezona 2014 - 2015 podle jejích slov opět nabídne setkání s hereckými hvězdami, ale i špičkovými oblastními divadly. Do Prostějova v sezoně 2014-2015 zavítají Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Rokoko, Divadlo Metro, Kalich, Studio DVA, Divadlo Na Jezerce a další. Ve výčtu oblastních divadel nebude chybět Moravské divadlo Olomouc, Slezské divadlo Opava, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, příbramské či kladenské divadlo.

Z hereckých hvězd uvidí Prostějov například Elišku Balzerovou, Evu Holubovou, Reginu Rázlovou, Ivu Janžurovou, Jiřího Štěpničku, Jiřího Langmajera, Vojtu Kotka, „domácího“ Ladislava Županiče či Chantal Poullain.

Slibná je také nabídka sedmi koncertů, na nichž se představí významní sólisté i hudební seskupení.

Čtyři pohádkové tituly uvede předplatné Čtyřlístek, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu. Novinkou sezony je předplatné LiStOVáNí, které divákům v sedmi pořadech scénického čtení zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců.

Programová brožura na sezonu 2014 - 2015 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku Aplaus, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK PLUS. Pamětníci a příznivci dnešního brněnského HaDivadla najdou v nabídce tituly, které v listopadu připomenou 40. výročí založení tohoto souboru právě v Prostějově. (eze)

Ilustrační foto: internet


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce