Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDíky redukčnímu programu AGEL Sport Clinic hubnou lidé desítky kilogramů

Díky redukčnímu programu AGEL Sport Clinic hubnou lidé desítky kilogramů
11.04.2019 07:41

Počet Čechů, kteří mají problémy s kilogramy navíc, je stále vyšší. Každý třetí trpí nadváhou, každý pátý je již obézní. Obezita přitom zásadně ohrožuje fyzické zdraví a způsobuje i nemalé psychické problémy. I proto prostějovské Centrum sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic přišlo v roce 2015 s šestiměsíčním redukčním programem, s jehož pomocí snižují svou hmotnost nejen lidé s obezitou, ale i mírnou nadváhou, kteří se chtějí do budoucna vyhnout možným zdravotním komplikacím souvisejícím s nezdravým životním stylem.

„Za tři roky jsme poradili více než 200 klientům, přičemž 70 procent absolventů programu tvořily ženy. Každý měsíc se nám nyní do programu přihlásí průměrně 10 nových zájemců,“ říká vedoucí oddělení léčebné výživy Nemocnice Prostějov Markéta Říhová s tím, že stále více lidí si uvědomuje souvislost životního stylu a možného vzniku civilizačních onemocnění, jakými jsou cukrovka, hypertenze, srdeční nebo mozkový infarkt, nebo zvýšené riziko některých onkologických onemocnění.

„Mnozí jsou ochotni se k riziku své nadváhy postavit čelem a sami ze své vůle udělat něco pro své zdraví,“ doplnila nutriční terapeutka s tím, že věkové rozmezí klientů redukčního programu se pohybuje od 22 do 72 let. „Po šesti měsících je průměrný úbytek u našich klientů 6,5 kilogramu. Nejvýraznější hmotnostní úbytek u jednoho muže byl během půl roku 31,4 kilogramu, když ze 120,6 kilogramu zhubnul na 89,2 kilogramu. U žen byl nejvýraznější úbytek 19,3 kilogramu,“ sdělila nutriční terapeutka.

Součástí první návštěvy prostějovského centra je vstupní pohovor s nutričním terapeutem, při kterém se zjišťují stravovací návyky klienta. Žadatel o zhubnutí je změřen a zvážen, je mu provedena analýza tělesného složení a absolvuje i vyšetření lékařem. „S ohledem na věk a zdravotní stav je pak klientovi doporučena vhodná pohybová aktivita s optimálními tepovými frekvencemi, ve kterých by se měl při fyzické aktivitě pohybovat, aby redukoval především tukovou složku. Nejčastěji bývá vhodné plavání, jízda na kole, eliptický trenažer (Orbitrek) nebo nordic walking,“ uvádí vedoucí centra AGEL Sport Clinic MUDr. Nikol Bárková.

Během dalších šesti měsíců následuje v centru dalších pět kontrol, během kterých probíhá hodnocení a měření výsledků. Na konci redukčního programu klient absolvuje závěrečné vyšetření lékařem včetně doporučení dalších pohybových aktivit a zhodnocení úspěšnosti programu.

Více informací o redukčním programu AGEL Sport Clinic mohou zájemci získat na telefonních číslech 582 315 161 nebo 725 663 413. Redukční program je možné absolvovat na základě indikace lékaře v návaznosti na smluvní pojišťovny, nebo i bez doporučení odborného lékaře, kdy si klient redukční program hradí sám. (Zdroj Nemocnice Pv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce