Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDevatenáctiletý letecký akrobat si připsal další úspěch

Devatenáctiletý letecký akrobat si připsal další úspěch
18.09.2019 08:26

Člen prostějovského Aeroklubu Josefa Františka Tomáš Michálek si připsal další úspěch. Teprve devatenáctiletý mladík, který se věnuje akrobacii bezmotorových kluzáků, se na srpnovém Mistrovství ČR ve Vrchlabí stal vicemistrem v kategorii Intermediate.

„Létání se věnuji již od malička, kdy jsem trávil téměř každou sobotu na letišti. Létat výcvik na kluzácích jsem však začal až v roce 2014. Od té doby jsem dodnes nalétal něco kolem 140ti hodin. To, že bych mohl vyzkoušet bezmotorovou akrobacii, mě napadlo v květnu 2017, kdy jsem si poprvé vyzkoušel zaletět akrobatickou sestavu s instruktorem. Po výcviku jsem absolvoval svůj první závod v Mladé Boleslavi, odkud jsem si odvezl bronz za třetí místo v kategorii Sportsman. Druhý závod, Pohár Moravy v květnu 2018, se mi již podařilo vyhrát," říká k začátkům své akrobatické kariéry.

Od té doby se Tomášovi podařilo mimo jiné letos zvítězit v kategorii Sportsman ve Velikonočním poháru v letecké akrobacii větroňů v Benešově.

Úspěchy mladého plachtaře jsou o to cennější, že nemá takovou možnost přípravy jako členové jiných klubů. Aeroklub Josefa Františka totiž nevlastní žádný akrobatický větroň. Trénovat tak musí jinde, nejčastěji v Aeroklubu Kyjov, kde absolvuje o prázdninách čtrnáctidenní akrobatické soustředění.
Letecká akrobacie je velmi drahý sport. Pronájem větroně a jeho vytažení do výšky 1 200 m nad zemí, v níž se zahajuje vlastní akrobatický let skládající se z devíti figur, stojí zhruba dvě tisícovky. Letos poprvé získal Tomáš Michálek dotaci od svého rodného města Prostějova ve výši 10 000 korun. „Chtěl bych za ni městu velmi poděkovat,“ vzkázal.

Gratulujeme a přejeme dobrý vítr v dalších závodech. (ber)

Ilustrační foto: http://www.czechsportguru.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce